oblicza geografii 2 zakres rozszerzony

Geografia jako przedmiot na maturze rozszerzonej

Wybór przedmiotów na maturze nie jest łatwy. Nie lada odpowiedzialność, która dla wielu osób powiązana jest także z wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę tych absolwentów, jacy będą chcieli skierować swoje kroki na studia. Jednym z przedmiotów, jaki można wybrać na maturze, jest geografia. I to w zakresie rozszerzonym. Łatwy czy trudny przedmiot? Pytanie na jakie można odpowiedzieć w sposób dwojaki. Osoby, które myślą o tym, żeby zdawać geografię na maturze, całkiem możliwe, że będą korzystać z podręcznika oblicza geografii 2 zakres rozszerzony (sprawdź cenę i zamów!).

Różne oblicza geografii

Chyba nie da się w jednym zdaniu powiedzieć, jakie są oblicza geografii. Ponieważ są one naprawdę różne i trzeba przyznać, że niekiedy sami uczniowie nie wiedzą, czego mogą dokładnie się spodziewać.

Chyba, że już na początku roku starannie przewertują materiał, jaki znaleźć można w “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe”. Autorami tego podręcznika są Tomasz Rachwał i Wioleta Kilar. To, na co na pewno należy zwrócić uwagę, to elementy bazujące na zasadzie “przyczyna-skutek”. Dlaczego dochodzi do pewnych wydarzeń politycznych? Jakie są tego skutki, np. dla lokalnej społeczności i dla świata?

Uczniowie powinni zwrócić również uwagę na to, jak odbywa się analiza danych statystycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ z dużą dozą pewności można stwierdzić, że młodzież będzie miała do czynienia z takim tematem na egzaminie dojrzałości. Niezależnie od tego, czy chodzi o poziom podstawowy, czy też rozszerzony.

Autorzy zwracają również uwagę na najważniejsze pojęcia, jakie znaleźć można w tym podręczniku. Zostały one w specjalny sposób wyróżnione, aby nikt nie miał problemu z ich zauważeniem. Chociaż trzeba powiedzieć, że wszystko co można znaleźć w tym podręczniku, jest na tyle ważne, aby nic nie pomijać. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę maturę.