oblicza geografii 2 zakres rozszerzony

Geografia i jej różne oblicza w szkole

Geografia to jeden z takich przedmiotów, który w szkole obecny jest już od bardzo dawna. Chyba każde pokolenie może przypomnieć sobie własne lekcje, jakie odbywały się pod pilnym okiem pedagogów. Jedyne, co mogło zmienić się na przestrzeni czasów, to podręczniki oraz ich forma. Z biegiem czasu zmieniały się bowiem normy, które pomagały aktualizować wiedzę, jaka faktycznie okazywała się przydatna w czasach późniejszych. Współcześni uczniowie korzystają z podręcznika, który nosi tytuł oblicza geografii 2 zakres rozszerzony (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment). Książka dedykowana jest dla klasy drugiej, w liceach ogólnokształcących oraz w technikach. Należy ona do całościowej serii, która pomaga zdobyć odpowiednią wiedzę, jaka potrzebna jest na maturze z geografii w zakresie rozszerzonym. A jakie jeszcze książki można znaleźć w tej właśnie serii Oblicza geografii?

Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Skoro mowa jest o części drugiej, to musiała zostać ona poprzedzona częścią pierwszą. Autorami tej książki są Marek Więckowski, Roman Malarz i Paweł Kroh. Książka zgodna jest z obowiązującą podstawą programową. Po każdym rozdziale, uczniowie mogą natknąć się na ćwiczenia powtórzeniowe, które pomagają sprawdzić poziom zdobytej wiedzy. Do tego nie brakuje tutaj zadań, jakie są nawiązaniem do egzaminu dojrzałości. Im szybciej uczniowie oswoją się z taką właśnie formą, tym dla nich lepiej. Doskonałym uzupełnieniem dla tego podręcznika są ćwiczenia maturalne dla uczniów, jakie można znaleźć w osobnej książce. Całość należy oczywiście do serii Oblicza geografii.

Nie ma się co oszukiwać, że tego materiału jest mało. Nie, nie jest. Tym bardziej, że mowa jest tu o zakresie rozszerzonym. Jeżeli jednak mowa jest o prawdziwych pasjonatach, którzy z przyjemnością podchodzą do geografii – z pasją, a nie z przymusem – będą oni w stanie wszystko zrozumieć. Co na pewno pomoże im dobrze zdać egzamin dojrzałości.